Ponowne nawodnienie ślimaków - seria HIDRA

Członek zespołu Pallatrax -  Kevin Taylor podzielił się z nami swoimi spostrzeżeniami związanymi ze sposobem przygotowywania Ślimaków HIDRA.
Dla celów niniejszego wywiadu zdecydowałem się użyć produktu PALLATRAX Naturals HIDRA Brown SNAILS, ale możecie wykorzystać dowolny produkt z serii HIDRA.
Poniżej opiszę jak przygotowuje moje ślimaki HIDRA w domu, aby były gotowe do działania na następny dzień.
W pierwszej kolejności umieszczam brązowe ślimaki w odpowiednim naczyniu i zalewam wrzącą wodą upewniając się, że ślimaki są całkowicie nią pokryte.
Moczę je przez około 15 minut, dzięki czemu ślimaki zostają w pełni ponownie nawilżone. Efekt możecie zobaczyć na poniższym zdjęciu, które doskonale przedstawia jak zmienił się ich wygląd.


Gdy zostaną już nawilżone, można je założyć bezpośrednio na haczyk lub na włos, ta różnorodność zastosowania czyni je idealną przynętą do połowu różnych gatunków ryb.
PALLATRAX Naturals HIDRA Brown SNAILS świetnie sprawdzają się w połączeniu z Waszym ulubionym zapachem kulki. Myślę, że takie zestawienie zagwarantuje Wam udaną zasiadkę.
Niektórzy wędkarze wolą używać wody z jeziora w procesie nawadniania, ale tak naprawdę to nie zauważyłem ogromnej różnicy pomiędzy wodą z kranu, a wodą z jeziora.
Używając wrzącej wody mam jednak wrażenie, że zostają usunięte substancje chemiczne, które mogą znajdować się w wodzie z kranu. Uważam również, że przyczynia się ona do przyspieszenia procesu ponownego ich nawodnienia. Okryłem też, że dzięki zastosowaniu wrzącej wody ślimaki rosną do większych rozmiarów.
Po procesie ponownego nawodnienia ślimaki są gotowe do użycia. Lubię je jednak dopalić extra smakiem, który dodatkowo zwiększa ich atrakcyjność dla ryb.
Normalny sposób aromatyzowania przynęt HIDRA polega na dodaniu dodatkowego produktu jak Pallatarax Oversprays lub Glugs w procesie ponownego nawodnienia lub po nim, a następnie umieszczenie ich w lodówce na całą noc, aby smak się przegryzł, ale następną technikę, którą Wam opiszę uważam za znacznie lepszą.Korzystając z igły załadowanej 10 ml wybranego aromatu, wbijam ją w środek ślimaka i powoli wprowadzam aromat do przynęty.
Stosując tę metodę sprawiam, że środek zapachowy umieszczony bezpośrednio w przynęcie będzie się powoli uwalniał gdy przynęta będzie już na swoim miejscu.
Nie potrzeba wiele aromatu, wystarcza zaledwie kilka kropli na każdego ślimaka, proponuję jednak eksperymentować z poziomem dawek w różnych porach roku.
Kolejna moja wskazówka przy stosowaniu Hidra Small Snails jest taka, by do ślimaka wprowadzić trochę powietrza za pomocą strzykawki i igły.
Ponownie zachęcam do eksperymentowania  z ilością powietrza, które można w nich umieścić ale należy pamiętać, że ślimak pozostanie przy dnie jeżeli wstrzykniemy za małą jego ilość.
Mam nadzieję, że te wskazówki będą dla Was przydatne i zachęcą do testowania, aż znajdziecie najlepszy sposób przygotowania ślimaka.

Powyższe metody pomogły mi złowić  mnóstwo ryb, gdy inni wędkarze oraz ich przynęty nie dawały rady.

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty