Mój plan i strategia na nadchodzący sezon


Witam wszystkich, 
Końcem zeszłego roku dołączyłem do klubu PALLATRAX POLSKA.
Zapytacie dlaczego właśnie Pallatrax ??  Postaram  się wam to wyjaśnić. 
Przy połowie tej pięknej ryby jaką jest karp stawiam na przynęty bazujące na naturalnych składnikach,  a przynęty Pallatrax w tym temacie „wymiatają” :) W ofercie firmy znajdziemy wiele innowacji jak kamienie STONZE, kulki SQUABS, GLUG oraz haczyki GRIPZ.

Jak wszyscy wiemy wielkimi krokami zbliża się nowy sezon, wielu karpiarzy tylko czeka aż stopnieje tafla lodu, nie inaczej jest ze mną:)
Okres zimowy przeznaczyłem na intensywne przygotowania oraz opracowanie taktyki, co mam nadzieje zaowocuje pięknymi okazami. 
Jak wiemy wiosną karp słabiej żeruje  i musimy podawać mu w niedużych ilościach lekki pokarm,  tak aby zwabić go w nęcone miejsce,  lecz żeby po chwili nie odpłyną z pełnym brzuchem.

Na wiosenne zasiadki przygotowałem dwa typy zestawów, a mianowicie:

                    bazujący na przelotowym kamieniu Stonze inline 
                    stały bazujący na kamieniu z krętlikiem Stonze swivel 

Dlaczego wybrałem takie ciężarki? W porównaniu do ołowianych, kamienie nie utleniają się w wodzie, są całkowicie naturalne, ryba nie kojarzy ich z zagrożeniem, można je dipować oraz oblepiać method mixem, ale o tym za chwilę. 

Używając zestawu przelotowego Stonze zanętę podajemy w dość ciekawy sposób - oblepiamy method mixem kamień. Osobiście polecam Groundbait method mix bloodworm and maggot crush, który zawiera suszoną ochotkę oraz suszone białe robaki. Ja dodaje jeszcze do mixu suszone krewetki z serii Dried Naturals w celu wzbogacenia :)  Oblepienie kamienia w zupełności wystarcza przy wiosennych połowach. Natomiast  na włos preferuje squabsy dipowane rozcieńczonym Glugiem.
W przypadku drugiego zestawu, czyli kamienia z krętlikiem, osadzonego na bezpiecznym klipsie,
nęcił będę COARSE PELLET z dodatkiem kruszonych kulek,  umieszczonych w siatce pva, dodatkowo dipując całość.  Pellet ten nie zawiera mączek rybnych, które są ciężko strawne.  Produkowany jest na bazie zbóż,  dzięki czemu karp szybko go trawi i wraca po więcej.
Pozostaje tylko odliczać czas do pierwszej zasiadki w tym roku, na pewno dostaniecie fotorelacje :)
Pozdrawiam zapaleńców,
KlaudiuszKomentarze

Popularne posty