Zasiadka w deszczu


Cześć!
Korzystając z chwili wolnego czasu postanowiłem opisać i przybliżyć Wam moją krótką 2 dniową zasiadkę.  Celem mojej wyprawy stało się łowisko Zgoda, przepiękny akwen pożwirowy o powierzchni około 9 ha i bardzo zróżnicowanym dnie od 2 do około 6m głębokości oraz bardzo miłym i pomocnym gospodarzu łowiska. 
Lipiec był okresem o bardzo zmiennej pogodzie, co nie sprzyjało żerowaniu ryb. Po rozłożeniu stanowiska około 18:00 zająłem się sondowaniem dna deeperem. Dwa zestawy położyłem pod drugim brzegiem około 3 metry od trzcin na głębokości około 3,2m,  natomiast trzeci  w połowie zbiornika  na zboczu podwodnej wysepki.
Do nęcenia użyłem mieszanki kukurydzy, słodkiego pelletu oraz kulek firmy Pallatrax Jungle oraz Meatbest, co przyniosło efekty w postaci brania 6kg karpia na 2 dzień rano,  a był to dopiero początek. Mimo ciągłych opadów deszczu  wypracowałem 4 karpie, z których największy ważył 14,5kg, ładnego amura oraz leszcza.  Jako  zestawów użyłem bezpiecznego klipsa  oraz przyponu roonie rig i back out riga z hakami bezzadziorowymi Gripz.
Podsumowując, moja zasiadka pomimo ciężkiej deszczowej pogody była bardzo udana i pełna emocji, w przypływie wolnego czasu na pewno będę chciał ponownie zmierzyć się z tą wodą.

Pozdrawiam Klaudiusz


Komentarze

Popularne posty